DE STEEG – Paul Hofman mag ook het komende jaar buiten de gemeente Rheden blijven wonen. De gemeenteraad heeft ingestemd met een nieuwe ontheffing voor de wethouder.
Hofman woont sinds zijn benoeming in 2022 met zijn gezin in Drempt, zo’n vijf kilometer buiten de gemeentegrens. Hij gaf destijds aan daar te willen blijven wonen. De raad had daar toen geen bezwaar tegen, en ook nu vindt een ruime meerderheid dat geen probleem.
Tijdens de raadsvergadering op 23 april werd het voorstel aangenomen met 21 stemmen voor. Alleen Peter van Heumen en Theo Kooijmans van Volkspartij Politiek Rheden stemden tegen, net als vorig jaar.
De ontheffing geldt van 31 mei 2024 tot 31 mei 2026. Toch is het de vraag of die termijn nodig is: op 18 maart 2026 zijn er namelijk weer nieuwe gemeenteraadsverkiezingen.