Brandweer Velp, Rheden en Dieren opnieuw in actie bij zeer grote brand

Brand in Arnhem. Foto: Omroep Gelderland
Brand in Arnhem. Foto: Omroep Gelderland

ARNHEM – Opnieuw moest de brandweer van Velp, Rheden en Dieren uitrukken voor een brand in Arnhem. De brand ontstond in de nacht van woensdag op donderdag bij een winkelpand van SoLow in de Jansstraat in het centrum van Arnhem.

“Het gaat om een historisch pand, daarom zijn we groot opgeschaald”, zegt René Bierman woordvoerder van de regio Gelderland Midden tegen Omroep GLD. “Meerdere winkelpanden en een woningblok kunnen als verloren worden beschouwd.”

De eerste melding van de brand kwam rond kwart voor vier vannacht binnen bij de hulpdiensten. De woordvoerder kon nog niet zeggen hoe het met de bewoners van de panden gaat en of alle bewoners buiten zijn.

Bij de brand is ook asbest vrijgekomen. Vanwege de vele rook is er ook een NL-Alert verstuurd. Veel inwoners van Velp kregen ook een melding. Een groot deel van het Arnhemse centrum is afgesloten. Korpsen uit de wijde omgeving kwamen op de brand af. In totaal bestreden ongeveer 200 brandweerlieden het vuur. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De politie doet onderzoek.

De brandweer. – Foto: Omroep Gelderland

Weer een grote brand

SoLow is een Nederlandse winkelketen die gespecialiseerd is in feestartikelen, hobby- en knutselspullen en andere non-food-artikelen.

In de nacht van dinsdag op woensdag woedde er ook al een grote brand in Arnhem. Toen brandde de meubelzaak van Meubelzorg en een garage aan de Dr. C. Lelyweg in Arnhem compleet af. De politie onderzoekt daar nog steeds de oorzaak van de brand.

Schade na de brand. – Foto: Omroep Gelderland
Woordvoerder René Bierman van de Veiligheidsregio Gelderland-Midden. – Foto: Omroep Gelderland