Rheden neemt afscheid van kenmerkend naambord

Rheden neemt afscheid van kenmerkend naambord Foto: Martin Slijper
Rheden neemt afscheid van kenmerkend naambord Foto: Martin Slijper

DE STEEG – Rheden zegt definitief vaarwel tegen het iconische bord voor het oude gemeentehuis. Het bord stond jarenlang voor het gebouw aan de Hoofdstraat in De Steeg en was voor veel inwoners een herkenningspunt.

Het oude gemeentehuis werd in september 1978 in gebruik genomen. Voordat de ambtenaren het pand in gebruik namen, zaten ze in een ander gebouw een paar honderd meter verderop aan de andere zijde van het spoorviaduct in De Steeg. Daar zit nu Attent

Na ruim 42 jaar werden de deuren van het bekende oude gemeentehuis gesloten in november 2021. In januari 2025 kreeg Rheden weer een nieuw gemeentehuis, en daarmee verdween ook definitief het bekende naambord aan de Hoofdstraat in De Steeg.

Een terugkeer zit er niet in, zo laat de gemeente Rheden weten. “Iedereen wist: als je dat bord ziet, dan ben je bij het gemeentehuis,” zegt een voorbijganger. Het heeft nu geen herkenningspunt meer. In plaats van het bord prijkt nu op het dak van het nieuwe gebouw de tekst ‘Gemeentehuis Rheden’ in losse letters.

Oude gemeentehuis Rheden – Foto: Studio Rheden

Hotel de Engel

Voorheen stond in de vorige eeuw op de plek van het oude/nieuwe gemeentehuis in De Steeg ‘Hotel De Engel’.

In het nieuwe gemeentehuis hangt nu bovenin de tribunetrap een gouden engel die afkomstig is uit het voormalige ‘Hotel Den Engel’, een befaamd café waar schrijvers en dichters kwamen. Daarvoor stond daar ook een herberg. Deze plek is inspiratie geweest voor het nieuwe gemeentehuis.

De Engel – Foto: Studio Rheden