RHEDEN – De kleuters van de Holtbanckschool in Rheden adopteren op vrijdag 14 maart om 12.45 uur het eerstgeboren lam van de Rhedense Schaapskudde. Het lammetje werd op 22 februari geboren.
Jarenlang werd het eerste lam symbolisch geadopteerd door een bekende Nederlander of Rhedenaar. Vorig jaar besloot de stichting deze traditie te veranderen en voortaan kleuters van een basisschool uit de gemeente Rheden uit te nodigen. De kinderen mogen zelf een naam bedenken voor het lam.
Iedereen is welkom bij de adoptie en bezoekers worden getrakteerd op beschuit met muisjes. De adoptieperiode loopt tot 21 april, eerste paasdag. Wie zelf een lammetje wil adopteren, kan dat doen voor 25 euro. Adoptanten mogen een naam kiezen en ontvangen een geboorteakte. Bezoek aan het geadopteerde lam is mogelijk op vertoon van de akte. Ook is er een mogelijkheid om digitaal een lammetje te adopteren.
Veluws Heideschapenras
De Stichting de Rhedense Schaapskudde bestaat al sinds 1963 en heeft als doel om het zeldzame Veluws Heideschapenras in stand te houden. Ook werken ze samen met Natuurmonumenten door op moeilijk bereikbare plaatsen voor machines de schapen te laten grazen om de heidevlakten open te houden en zodat iedereen ieder jaar weer volop kan genieten van de prachtige paarse heide in augustus.
Lentefeest
Op 8 april wordt voor de tweede keer het Lentefeest georganiseerd. Dit vindt plaats rondom de Dorpskerk in Rheden van 11.00 tot 16.00 uur. Bezoekers kunnen kraampjes met lekkernijen en snuisterijen ontdekken en zien hoe schapenwol wordt verwerkt. Voor kinderen zijn er verschillende activiteiten.
Het Lentefeest is de opvolger van Lammetjesdag, dat 55 jaar lang bij de Schaapskooi werd gehouden. Vanwege nieuwe regels rond parkeren en stikstof in Natura2000-gebieden werd het evenement in 2024 verplaatst en werd Lammetjesdag omgedoopt tot Lentefeest.
Schapen scheren op Bonte Schaap Festival
Ook dit jaar worden veel schapen geschoren tijdens een evenement op het Mr. B. van Leeuwenplein in Rheden. Wat vroeger het Schaapscheerdersfeest heette, gaat nu door het leven als het Bonte Schaap Festival. Na 52 edities kwam in 2021 een einde aan de oude naam. De laatste 15 keer werd het georganiseerd door Stichting Brebo.

Hier vind je al onze artikelen over stikstof.