DE STEEG – De eikenprocessierups is dit jaar weer massaal aanwezig. Een paar jaar leken de beestjes zich terug te hebben getrokken, maar dit jaar vliegen de brandhaartjes weer door de lucht. Ook de gemeente Rheden neemt weer maatregelen om overlast zoveel mogelijk te beperken.
Zes jaar geleden waren er veel klachten, daarna leek het beter te gaan. Helaas zorgen de haartjes van de rups ook voor jeuk, rode huid, geïrriteerde ogen en problemen met de luchtwegen.
Om dat te voorkomen bestrijdt Rheden de rupsen preventief. Daarbij wordt een biologisch middel gebruikt. Volgens de gemeente werkt dat het beste, omdat het voorkomt dat de rupsen zich verder kunnen ontwikkelen.
De rupsen komen in het voorjaar uit hun eitjes en vervellen een paar keer. Vanaf de derde vervelling krijgen ze brandharen. Die veroorzaken de klachten.
Naast de preventieve bestrijding worden ook nesten weggezogen als mensen ze melden. Verder zet de gemeente in op natuurlijke bestrijding. Dat gebeurt door vogels en insecten die de rups opeten.