Vitesse-icoon Martin Laamers uit Velp plots overleden

Vitesse-icoon Martin Laamers uit Velp plots overleden Foto: Omroep Gelderland
Vitesse-icoon Martin Laamers uit Velp plots overleden Foto: Omroep Gelderland

VELP – Voormalig Vitesse-speler Martin Laamers uit Velp is op 58-jarige leeftijd plots overleden. Hij geldt als een icoon van de Arnhemse club en maakte deel uit van de succesploeg die 35 jaar geleden de eredivisie verraste.

Laamers begon bij de amateurs van Arnhemse Boys en debuteerde in het betaald voetbal bij FC Wageningen. Na een jaar stapte de middenvelder in 1986 over naar Vitesse, de club waar hij altijd van had gedroomd.

Hij speelde meteen vaak en werd al snel basisspeler. Samen met onder anderen Theo Bos en John van den Brom groeide hij met de ploeg mee. In 1989 promoveerde Vitesse naar de eredivisie, inmiddels ook met Frans Thijssen en Edward Sturing. Laamers was met elf doelpunten een belangrijke speler in het kampioensteam.

Na tien seizoenen bij Vitesse vertrok hij in 1996 naar België. Daar speelde hij voor RC Harelbeke, AA Gent en sloot in 2003 zijn profcarrière af bij FC Nieuwkerken. Daarna voetbalde hij als amateur bij DVOV in Velp, waar hij later ook hoofdcoach werd.

Laamers kampte in zijn loopbaan met stotterproblemen. “Ik was bang om te praten, ik was altijd met anderen bezig. Ook als ze 100 meter van mij vandaan stonden, had ik al een soort spanning“, zei hij in 2018 in een uitzending van De Week van Gelderland.

Hij bleef een trouw bezoeker van Vitesse en leefde intens mee met zijn club. Bij de supporters was hij geliefd. Laamers woonde in Velp en was vader van vier kinderen.