ROZENDAAL – De Emmapiramide op het Rozendaalse Veld is sinds half oktober dicht voor bezoekers. De gemeente Rheden heeft de toren uit voorzorg afgesloten, omdat er mogelijk houtrot of schimmel in de constructie zit.
Bij een controle van de Emmapiramide, een kunstmatige uitkijkheuvel op de grens van de gemeenten Rozendaal en Rheden aan de Kluizenaarsweg, bleek dat vooral de onderste delen van de toren hersteld moeten worden.
Dat werk is al begonnen. Maar voor de bovenste lagen is meer onderzoek nodig om te weten hoe groot de schade precies is.

Volgens de gemeente staat de veiligheid van bezoekers voorop: “Zolang niet duidelijk is wat de staat van het hout precies is, kan de toren niet worden betreden.” De gemeente wacht nu op een advies over hoe de toren hersteld of deels vervangen kan worden, en hoeveel tijd dat gaat kosten.




















