Gemeente Rheden belooft toilet gemeentehuis aan te melden na slechte wc-score

WC-ranking Foto: Pixabay
WC-ranking Foto: Pixabay

DE STEEG – Gemeente Rheden gaat het toilet in het gemeentehuis in De Steeg aanmelden als openbaar toilet. Dat gebeurt na meerdere vragen van het CDA. Aanleiding is de wc-ranglijst die Studio Rheden publiceerde. Daaruit bleek dat Rheden dramatisch scoort op het aantal openbare toiletten.

Uit onderzoek blijkt dat er weinig openbare toiletten zijn. In de WC Wijzer en de app Hoge Nood zijn maar weinig locaties te vinden. Zelfs het gemeentehuis in De Steeg staat er niet in.

Toiletblamage Rheden: gemeentehuis niet eens vindbaar als wc

Volgens het college zijn er in De Steeg geen toiletten aangemeld bij de app. Dat betekent volgens de gemeente niet dat er geen toiletten zijn. Wie bij een restaurant aanklopt en gebruik mag maken van het toilet, maakt volgens het college ook openbaar gebruik.

Gemeentehuis wordt aangemeld

CDA-raadslid Cyril Weijers vroeg of het gemeentehuis ook kan worden aangemerkt als openbaar toilet. Het college zegt daartoe bereid te zijn. Het toilet wordt binnenkort aangemeld bij de app Hoge Nood.

Sinds 2022 weinig duidelijkheid

De gemeente is sinds januari 2022 aangesloten bij de app Hoge Nood. In maart 2022 werd in Ellecom een openbaar en rolstoeltoegankelijk toilet geopend. Ook zijn ondernemers opgeroepen hun toilet open te stellen. Volgens het college zijn de meeste doelen uit de Toegankelijkheidsagenda gehaald.

Alleen in Laag-Soeren is nog geen openbaar toilet. Hoeveel toiletten er sinds 2022 zijn bijgekomen, is niet meer te achterhalen. In de app staan nu 23 toiletten. Nieuwe toiletten komen er niet. De gemeente wil vooral bestaande toiletten beter zichtbaar maken.