DE STEEG – De Rhedense politiek is opgeschrikt door een bedreiging aan het adres van VVD-fractievoorzitter Jelte Kolkma door Volkspartij Politiek Rheden. Dat melden bronnen afgelopen weekend tegen Studio Rheden die daar getuigen van waren.
De VVD heeft de bedreiging inmiddels bevestigd maar wilde niet zeggen door wie ze bedreigd werden. Maar door andere aanwezigen is inmiddels duidelijk dat het gaat om Arjan Bosveld uit Velp, de nummer 3 op de kieslijst van VPR.
Jelte Kolkman en Arjan Bosveld raakten eerder publiekelijk met elkaar in discussie op Facebook. Dat gesprek ging daarna verder via privéberichten. Dat liep snel uit de hand. Bosveld zou hebben geëist dat Kolkman berichten online zou verwijderen. Als dat niet gebeurde, zou hij hem persoonlijk komen opzoeken.
De VVD-fractievoorzitter voelde zich daardoor bedreigd. Die vertelde dat direct aan enkele aanwezigen die op dat moment naast hem stonden tijdens een bezoek aan De Zoomerij in Velp. Daar was op dat moment een informatieavond gaande waar meerdere lokale politici in gesprek gingen met inwoners.
Jelte Kolkman heeft toen een opmerking gemaakt over zijn afwezigheid in de raad. Maar Arjan Bosveld ziet dat heel anders: “Ik heb hem gezegd dat hij mij openlijk vernedert, dat hij meer bij voetbal is geweest, dan ik bij raadsvergaderingen.
Ik heb hem duidelijk gezegd dat mijn vrouw ernstig ziek was en andere omstandigheden. Wat hij allemaal weet. Dus ik heb hem gebeld en de kans gegeven om zijn excuses aan te bieden. En als hij dat niet doet dat ik hem nog een keer tegenkom! Dus ik weet niet of dat een bedreiging is?”
VVD spreekt van onacceptabel gedrag
VVD Rheden noemt het incident onacceptabel. De partij stelt dat haar fractievoorzitter berichten met een bedreigende toon heeft ontvangen van een raadslid van een lokale partij. “Zo gaan we in onze gemeenteraad niet met elkaar om.”
Volgens de VVD horen stevige politieke discussies bij de democratie, maar zijn persoonlijke bedreigingen een duidelijke grens. “Daarom is hiervan melding gemaakt bij de voorzitter van de raad.”
VVD wil verder met campagne
Voor de VVD is de zaak daarmee afgesloten. De partij wil zich weer richten op de verkiezingscampagne. “Wij blijven ons richten op waar het, in deze tijd van verkiezingen, echt om moet gaat: sterke dorpscentra, meer koopwoningen en een gemeente die verstandig met belastinggeld omgaat.”
Bosveld al jaren weinig aanwezig
Arjan Bosveld is voor veel inwoners nog steeds een onbekende naam, terwijl hij al vier jaar in de politiek zit. Hij begon bij GPR Burgerbelangen. In die periode was hij twee jaar lang vaak ziek en daardoor heel vaak afwezig bij raadsvergaderingen.
Arjan Bosveld kreeg in 2023 en 2024 op eigen verzoek tijdelijk ontslag van zijn raadslidmaatschap wegens een operatie aan zijn rug. Hij werd toen vervangen door Maikel Kooistra. Bosveld vertrok eind 2024 bij GPR Burgerbelangen, volgens hem door een ‘verschil van mening‘.
Begin 2025 stapte hij over naar Volkspartij Politiek Rheden. Maar in 2025 was Bosveld waarschijnlijk maar vijf keer aanwezig bij vergaderingen in het gemeentehuis. Volgens hem komt dat nu door de ziekte van zijn vrouw Joyce Bosveld, die ook op de kieslijst van VPR staat, op nummer 7.
Toch ontvangt Bosveld als raadslid nog elke maand een flinke vergoeding (1.698,33) van de gemeente Rheden. Dit was vier jaar geleden nog 1406 euro per maand. Twee weken geleden was het raadslid weer een keer bij een vergadering aanwezig, maar na ongeveer een uur vertrok hij opnieuw.
Toch weer op de kieslijst
Ondanks zijn lange afwezigheid heeft partijleider Theo Kooijmans hem opnieuw op de kieslijst van de gemeenteraadsverkiezingen gezet voor de komende vier jaar. Bosveld staat bij de VPR op plek 3. Bosveld werkt als accountmanager en is getrouwd met Joyce Bosveld uit Velp, die op plek 7 van dezelfde lijst staat en nog helemaal geen ervaring heeft met politiek.
– Zie ook: Raadslid Arjan Bosveld stapt over van GPRB naar VPR
– Zie ook: Volkspartij Politiek Rheden maakt complete kandidatenlijst bekend
– Zie ook: Campagneborden van Volkspartij Politiek Rheden beklad met ‘Nazi tuig’








