Papierfabriek Eerbeek maakt doorstart: zo gaat dat gebeuren

Folding Boxboard in Eerbeek. Foto: Omroep Gelderland
Folding Boxboard in Eerbeek. Foto: Omroep Gelderland

EERBEEK – Eerbeek heeft volgende maand weer een draaiende papierfabriek. Folding Boxboard Eerbeek maakt een doorstart en 180 van de 220 werknemers kunnen – als zij dat willen – weer aan het werk.

Richard Getkate en Siegfried Hohmann, twee ondernemers, hebben de fabriek gekocht. De focus komt te liggen op duurzaamheid en innovatie, valt te lezen in een persbericht. Ook willen ze vooral het ‘familiegevoel’ weer gaan stimuleren bij de Eerbeekse fabriek. ‘Samen sterk’, klinkt het.

“De afgelopen weken zijn wij bijzonder onder de indruk geraakt van de energie, betrokkenheid en veerkracht van onze medewerkers”, laten de ondernemers samen weten. “Samen hebben wij de schouders onder deze doorstart gezet en daarmee banen, kennis en industriële capaciteit voor Eerbeek behouden.”

Het bedrijf gaat onder dezelfde naam verder en begint volgende maand weer met produceren.

“De nieuwe organisatie bouwt voort op de kracht van de bestaande fabriek, de kennis en ervaring van haar medewerkers en de langdurige relaties met klanten en leveranciers.”

De afgelopen weken hebben de twee ondernemers samen met investeerders, medewerkers, klanten en leveranciers intensief gewerkt aan de doorstart van de onderneming. Daarmee is niet alleen een belangrijk industrieel bedrijf voor de regio behouden gebleven, maar ook de werkgelegenheid voor 180 medewerkers.

Aanbod voor nieuw contract

Personeel heeft zaterdag een brief ontvangen met een aanbod voor een nieuw contract. Het idee is dat de fabriek eerst met drie ploegen gedraaid wordt, later in het jaar moeten dat weer vijf ploegen worden.

‘Met de doorstart kiest Folding Boxboard Eerbeek bewust voor een toekomst waarin duurzaamheid, betrouwbaarheid, ondernemerschap en regionale verankering centraal staan. Samen met medewerkers, klanten, leveranciers, businesspartners en de omgeving wil het bedrijf bouwen aan een sterke, gezonde en duurzame toekomst voor de kartonindustrie in Eerbeek’, sluit het persbericht af.