GEMEENTE RHEDEN – In de gemeente Rheden mag dit jaar nog wel consumentenvuurwerk worden afgestoken tijdens de jaarwisseling, maar niet overal. Wat bijna niemand weet, gemeente Rheden heeft ook vuurwerkvrije zones ingesteld. Omdat de regels voor inwoners niet te vinden zijn, zet Studio Rheden ze op een rij.
Dit zijn de vuurwerkvrije zones
– In de gemeente Rheden mag geen vuurwerk worden afgestoken op openbaar toegankelijke schoolterreinen. Dat geldt ook voor de aangrenzende trottoirs.
– Ook in en rond voetbalkooien is vuurwerk verboden. Dat zijn afgesloten speelvelden met hekwerk, waar je kunt voetballen of andere sporten kunt doen, zoals basketbal. Het hekwerk zorgt ervoor dat de bal in het spel blijft.
– Daarnaast geldt een vuurwerkverbod rondom de multifunctionele accommodatie Het Kasteel. Deze ligt aan de Van Heeckerenstraat in Velp. Het verbod geldt ook voor het bijbehorende openbaar toegankelijke terrein en het aangrenzende trottoir.
Zorgen van GroenLinks
GroenLinks maakte zich jaren geleden al zorgen over mogelijke vuurwerkoverlast op meerdere plekken in de gemeente Rheden. Ze dachten aan drie extra locaties: de omgeving van kinderboerderij Dierenweide in Rheden, het Dierentehuis Arnhem e.o. in Velp en het AZC in Velp. Maar omdat er op deze plekken nooit overlast is geweest, was er voor het college geen aanleiding om extra maatregelen te nemen.
Landelijk vuurwerkverbod
Waarschijnlijk is dit tevens het laatste jaar dat consumentenvuurwerk overal mag worden afgestoken. Er wordt gewerkt aan een landelijk vuurwerkverbod. Eerder dit jaar stemde een meerderheid van de Tweede Kamer voor zo’n verbod. In juli deed ook de Eerste Kamer dat. Omdat het kabinet in de tussentijd is gevallen, is nog niet zeker of het verbod volgend jaar al ingaat. Uit een enquête van Kieskompas en het ANP blijkt dat in alle provincies een meerderheid voor een algeheel vuurwerkverbod is. In Gelderland is 67,1 procent het ermee eens. 8,7 procent is neutraal. 23,5 procent is tegen.
Wat mag wel?
Vuurwerk uit categorie F1 mag wel overal worden afgestoken. Dit is het minst gevaarlijke vuurwerk. Het gaat onder meer om sterretjes, knalerwten, kleine fonteinen, grondbloemen en trekrotjes. Landelijk mag vuurwerk alleen worden afgestoken tussen 31 december 18.00 uur en 1 januari 02.00 uur.
Zie ook: Maandag start vuurwerkverkoop in de gemeente Rheden
Zie ook: Vuurwerk in Duitsland kopen: dit zijn de regels
Zie ook: Vuurwerk kopen in Duitsland: dit moet je weten
Zie ook: Geen vuurwerkverbod in Rheden deze jaarwisseling










