Op zoek naar IJslandse paarden op de Veluwezoom

IJslandse paarden Foto: Studio Rheden
IJslandse paarden Foto: Studio Rheden

RHEDEN – Wie mee wil met Natuurmonumenten kan op woensdag 18 februari op zoek naar de IJslandse paarden in Nationaal Park Veluwezoom. Samen met een gids wandel je door het gebied en leer je meer over de kudde die daar vrij rondloopt.

Op zoek naar de paarden

Tijdens de excursie ga je vanaf 10.30 uur op pad met een gids van Natuurmonumenten. De tocht voert door bos, hei en open veld. De gids vertelt waarom de IJslandse paarden hier los lopen, hoe groot de kudde is en wat deze paarden zo bijzonder maakt.

Zo heeft een IJslander vijf gangen. De paarden zijn niet altijd op dezelfde plek. Soms staan ze bij de schaapskooi, maar ze kunnen ook op de hei of in de Beekhuizense Bossen zijn. Bij het beklimmen van de Heuvense Berg is er kans dat je ze ziet rennen over het Herikhuizerveld.

De excursie is voor volwassenen en kinderen vanaf 13 jaar. Aanmelden kan via www.natuurmonumenten.nl/bezoekerscentrum-veluwezoom.