Rozendaal waarschuwt voor Aziatische hoornaar

Aziatische hoornaar Foto: Pixabay
Aziatische hoornaar Foto: Pixabay

ROZENDAAL – De gemeente Rozendaal waarschuwt inwoners voor de Aziatische hoornaar. De invasieve wespensoort wordt steeds vaker gezien in Rozendaal en ook in de regio Arnhem en Rheden. Volgens de gemeente vormt de hoornaar een bedreiging voor de biodiversiteit, fruitteelt en mogelijk ook de volksgezondheid.

Inwoners wordt gevraagd om alert te zijn en waarnemingen direct te melden via het meldnummer 06 – 34976970. Meldingen worden doorgestuurd naar lokale zoekgroepen die bekijken of er actie nodig is. Om vergissingen met de Europese hoornaar te voorkomen, wordt gevraagd om waar mogelijk een foto mee te sturen.

Kleine nesten snel melden

Sinds eind april is het belangrijk om zogenoemde embryonesten te melden. Dat zijn kleine beginnende nesten die nog relatief eenvoudig verwijderd kunnen worden. Wanneer de nesten groter worden, kunnen alleen gespecialiseerde teams ze nog weghalen. Ook wordt gevraagd om meldingen door te geven via Waarneming.nl.

Grote impact op natuur

Volgens de gemeente heeft de Aziatische hoornaar veel invloed op de natuur. Eén nest eet gemiddeld ruim 11 kilo insecten per seizoen. Het gaat daarbij onder meer om honingbijen, vliegen, wespen en andere insectensoorten. Door de aanwezigheid van de hoornaar raken bestuivers verstoord, wat gevolgen kan hebben voor planten en fruitteelt.

Meer informatie staat op de website van Stichting Vitale Biotopen.