VELP – Jhon van Beukering stopt per 1 oktober als hoofdtrainer van SC Veluwezoom in Velp. De voormalige profvoetballer heeft zelf gevraagd om zijn contract te beëindigen. Hij wil voorkomen dat de voetbalclub last krijgt van zijn voorlopige schorsing van de KNVB. Muhaiman Samir wordt zijn opvolger.
Van Beukering is in totaal voor zestig dagen geschorst door de voetbalbond. De schorsing houdt verband met een vechtpartij in de rust van de wedstrijd IJsselmeervogels-GVVV. Van Beukering wordt ervan beschuldigd dat hij daarbij Quiermo Dumay van IJsselmeervogels tegen de tanden heeft geslagen. De tuchtzaak loopt nog. Volgens SC Veluwezoom wordt rekening gehouden met een langere schorsing.
Contract op eigen verzoek beëindigd
Het bestuur van SC Veluwezoom heeft het contract van Van Beukering afgelopen week op zijn verzoek per 1 oktober ontbonden. Van Beukering wil naar eigen zeggen niet dat het eerste elftal of de vereniging de gevolgen ondervindt van zijn schorsing. Vorige week zat hij al niet meer op de bank bij de club.
Het bestuur van SC Veluwezoom in Velp zegt zijn besluit te respecteren. Tegelijkertijd stelt de club dat de bekendheid van Van Beukering en volgens het bestuur “negatieve, eenzijdige berichtgeving” op sociale media, in kranten en op televisie hebben bijgedragen aan de te verwachten beslissing van de tuchtcommissie.
26 jaar verbonden aan Veluwezoom
Van Beukering is al 26 jaar, met enkele tussenstops, verbonden aan SC Veluwezoom. Volgens de club heeft hij in die periode veel successen behaald. Zo was hij betrokken bij meerdere kampioenschappen met jeugdteams en met de eerste selectie. Van Beukering was eerder profvoetballer bij onder meer Vitesse en De Graafschap. Na zijn actieve loopbaan ging hij verder als trainer.
Muhaiman Samir nieuwe trainer
SC Veluwezoom heeft inmiddels een opvolger gevonden. De keuze is gevallen op de 33-jarige Muhaiman Samir. Samir was eerder trainer bij SML en SDOUC. Hij is momenteel actief bij De Paasberg.
Ook Samir krijgt bij Veluwezoom een dubbelfunctie. Hij verzorgt op woensdag de trainingen van de selectie en coacht op zondag de wedstrijden. De vrijdagtrainingen worden verzorgd door Arjen Haast, de aanvoerder van het eerste elftal.
Zie ook: Schorsing Van Beukering zorgt voor vraagteken bij Veluwezoom
Zie ook: Velpenaren Dennis en Jhon van Beukering doen zelf ook aangifte na gevecht
Zie ook: Dennis en Jhon van Beukering op non-actief gezet door GVVV na klappen in Spakenburgie
Zie ook: Jhon van Beukering geeft spitsentraining: ‘Leuk, lekker weinig lopen’



















