RHEDEN – Het buitenzwemseizoen in Rheden is eerder gestopt. Het Openluchtbad aan de IJsselsingel moest dinsdag per direct sluiten door een technische storing. De waterwaarden voldeden niet meer aan de norm van de provincie.
De gemeente benadrukt dat er geen risico’s zijn geweest voor bezoekers. “Elke dag wordt er meerdere keren gemeten en de waterkwaliteit bijgehouden,” laat ze weten. Toch betekent dit dat het seizoen 2025 vervroegd voorbij is. “Niet zoals gehoopt, maar onvermijdelijk”, aldus de gemeente.
Wie toch nog wil zwemmen, kan terecht in het Biljoenbad in Velp. Daar kunnen banenzwemmers alleen ’s morgens nog terecht tot 8.45 uur.
Ondanks de sluiting kan een traditie wel doorgaan: de jaarlijkse hondenplons. Op zondag 14 september zijn honden en hun baasjes welkom van 11.30 tot 13.30 uur. Het is gratis en bedoeld om het seizoen feestelijk af te sluiten, zo was al eerder te lezen op Studio Rheden.
De gemeente waarschuwt baasjes wel dat er chloor in het water zit. Voor de meeste honden geen probleem, maar te veel drinken kan schadelijk zijn, net als bij mensen.
Update: Hondenplons gaat toch niet door
De jaarlijkse hondenplons in het Openluchtbad aan de IJsselsingel in Rheden gaat komende zondag toch niet door. De oorzaak is de slechte kwaliteit van het water. Daarom moest het zwembad afgelopen dinsdag al de deuren sluiten. Lees hier meer.