ROZENDAAL – Tieke en Hanneke hebben 650 kaarten van hondenliefhebbers aangeboden aan de gemeente Rheden. Daarmee willen ze aandacht vragen voor de gevolgen van de verkeersmaatregelen bij het Rozendaalse Veld. De kaarten werden tijdens een raadsvergadering overhandigd en door burgemeester Carol van Eert in ontvangst genomen.
Veel onrust over plannen
Er is veel onrust ontstaan over de plannen om de parkeerplaatsen bij het Rozendaalse Veld aan te passen. Die plannen staan in het Masterplan Veluwezoom. Volgens de actievoerders zorgen de maatregelen voor problemen bij bezoekers van het gebied.

Waardevol natuur- en recreatiegebied
Het Rozendaalse Veld is volgens de actievoerders een belangrijk natuur- en recreatiegebied. Het gebied is onderdeel van Natura 2000 en wordt veel gebruikt door inwoners en bezoekers. Mensen komen er voor rust, natuur en recreatie, zoals mountainbiken en de Bedriegertjesloop.
Ook is het een van de weinige plekken waar honden los mogen lopen. Zeker na de coronaperiode is dat volgens hen extra belangrijk geworden.
Groot losloopgebied voor honden
Het gebied heeft zo’n 90 hectare hondenlosloopgebied. Het terrein is in handen van verschillende partijen, zoals Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer, Geldersch Landschap en een particulier deel van De Geërfden van Velp. Daarnaast is het gebied aangewezen als stiltegebied.
Op dit moment zijn er nog maar 11 hussen met een betaalde vergunning van de gemeente Rheden. Dit waren er 20.
Tekst gaat verder onder de foto

Zorgen over parkeren
De actievoerders maken zich vooral zorgen over de parkeerplannen. Nu zijn er meerdere parkeerplaatsen, waardoor bezoekers zich verspreiden. Als dat verandert naar één grote parkeerplaats, wat weer veel extra geld kost, kan dat volgens hen leiden tot meer conflicten tussen mensen, auto’s en honden.
Ook vrezen ze dat andere parkeerplaatsen betaald worden. Daardoor zullen ook bezoekers zonder hond gebruik maken van de gratis parkeerplekken. Dat kan volgens hen zorgen voor extra drukte en meer spanningen tussen verschillende groepen bezoekers.
Tekst gaat verder onder de foto

Waar nog gratis parkeren kan
In de toekomst kan gratis parkeren alleen nog bij het gemeentehuis in De Steeg, het Rozendaalse Veld en bij Buitenplaats Beekhuizen (Woodz). Ook aan de randen van de dorpen zijn nog mogelijkheden. Mogelijk komt daar in 2027 een locatie bij, bij de oude manege vlak bij Bezoekerscentrum Veluwezoom.
Zie ook: Bezorgdheid over plannen voor parkeerplaatsen bij Rozendaalse Veld groeit
Zie ook: Hondenlosloop gebied Rozendaalse Veld










