VELP – In buurthuis De Poort stond woensdag een feestelijke Bevrijdingsmaaltijd op het menu. De organisatie was in handen van Velpsch Maal, dat elke maand een gezonde maaltijd verzorgt voor inwoners van Velp. Deze keer was het extra bijzonder: twee beroepskoks bereidden een driegangenmenu, samen met gastkok wethouder Ronald ter Hoeven.
Om 17.30 uur konden de gasten aanschuiven. Ze werden welkom geheten door Stini Westdorp, de oprichter en organisator van Velpsch Maal. Na een korte toespraak en een uitleg over het menu, werd het eten uitgeserveerd. Vrijwilligers kwamen langs met soep, gevolgd door een hoofdgerecht en een nagerecht. Alles werd geserveerd alsof het in een echt restaurant was.
Tekst gaat verder onder de foto

Velpsch Maal bestaat inmiddels tien jaar. Stini is nog steeds enthousiast over de opkomst, maar hoopt dat er bij de volgende editie nóg meer mensen meedoen. “Voor 6 euro kun je hier uit eten gaan, en het is nog eens gezellig ook.”, aldus Stini Westdorp.
Tekst gaat verder onder de foto

Bevrijdingsmaaltijd
Velpsch Maal noemde het deze keer een Bevrijdingsmaaltijd, omdat er op dit moment ook een bijzondere expositie te zien is in het buurthuis aan de Heeckerensstraat. Velpenaar Mart Zweers toont daar zijn unieke collectie foto’s en artikelen over de Tweede Wereldoorlog. De tentoonstelling is nog te bezoeken tot en met zaterdag.
Het was overigens niet de eerste keer dat wethouder Ronald ter Hoeven zijn handen uit de mouwen stak in de keuken op de eerste verdieping van het buurthuis. In december was hij ook van de partij bij het tienjarig jubileum van Velpsch Maal. Toen was ook zorgverzekeraar Menzis aanwezig. Daar werd destijds onderstaande filmpje van gemaakt.
Tekst gaat verder onder het filmpje
Het Dorpshuis in Rheden
Woensdag werd ook in Het Dorpshuis in Rheden een maaltijd bereid voor ruim 40 gasten. Ook daar stond de avond volledig in het teken van vrijheid en herdenken.
Tussen de gangen door was er een film te zien over de bevrijding van de gemeente Rheden. De beelden maakten veel indruk bij de gasten. Als laatste werd door Henk Stemerding en Gerrit Oosterink ook nog een film getoond over de festiviteiten tijdens het 70-jarige bevrijdingsfeest in Rheden.
