DIEREN – In de nacht van 4 op 5 mei is in de gemeente Rheden stilgestaan bij het belang van vrijheid. Tijdens de Vrijheidsvuur-estafette is het Vrijheidsvuur vanuit Wageningen over een route van 60 kilometer naar Rheden gebracht. Dat gebeurde lopend door een groep van 20 mensen, in de nacht en in wisselende omstandigheden.
Route langs historische plekken
De route liep langs verschillende plekken die herinneren aan de Tweede Wereldoorlog. Het ging onder meer om dropzones, voormalige gevechtsposities en de John Frostbrug. Op die manier kreeg de estafette ook een historische betekenis naast het sportieve karakter.
Vrijheid centraal tijdens de estafette
Volgens de organisatie laat de estafette zien dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. Door in beweging te komen, wordt duidelijk gemaakt dat vrijheid, democratie en de rechtsstaat iets zijn om samen voor te blijven staan en te werken.
Samenwerking en verbinding
De estafette naar Rheden is georganiseerd met hulp van Sport in Rheden, atletiekvereniging AV Gelre en Thomas Dotinga als kartrekker. Volgens de betrokkenen laat die samenwerking zien hoe sport en samenleving elkaar kunnen versterken.
De Vrijheidsvuur-estafette werd afgesloten met een gezamenlijk ontbijt bij AV Gelre in Dieren.









