RHEDEN – Er is eindelijk hulp gekomen voor de schipper van de veerpont bij Rheden. Richard van Ooijen werkte drie jaar lang alleen en maakte van april tot en met september weken van meer dan negentig uur. Deze week is er een nieuwe schipper bijgekomen. Toch blijft de toekomst van het pontje nog onzeker.
Wout Witjes is deze week begonnen op het fietsveer WUTA, wat staat voor ‘Wacht Uw Tijd Af‘. Richard leert hem nu hoe alles werkt. Wout is al vanaf zijn 14e actief op het water en heeft veel ervaring als schipper. Nu hij met pensioen is, wil hij toch weer varen. Het wennen zit vooral in het afmeren en wegvaren. De klep van de pont moet precies op de veerstoep komen en niet op de stenen ernaast.
Richard is blij met de hulp van Wout, zo vertelt hij tegen Omroep GLD. Maar hij benadrukt dat het vertrouwen in een nieuwe schipper moet groeien. Hij moet Wout het vaartuig toevertrouwen, en dat is voor een eigenaar niet vanzelfsprekend.
Tekst gaat verder onder de foto

Nog altijd schaarste aan schippers
Het blijft moeilijk om gekwalificeerde schippers te vinden. In de hele scheepvaart zijn er steeds minder mensen met een geldig EU-certificaat. Dat komt door de vergrijzing en een tekort aan nieuwe instroom. Ook andere veerponten hebben hier last van.
Daar komt bij dat de sector groener moet worden. Dat vraagt om investeringen. Richard nam de pont in 2007 over van zijn vader, maar heeft zelf geen opvolger. De hulp van Wout brengt dus verlichting, maar lost het lange termijnprobleem niet op..
Meer weten?
Zie ook: Dirk (72) raakt zijn veerpontje maar niet kwijt
Zie ook: Huub Stapel bezoekt de IJssel, het veerpontje en Kasteel Middachten
Zie ook: Veerpontjes Rheden en Dieren halen duizenden handtekeningen op
Zie ook: Veiligheid Apeldoorns Kanaal aangepakt, veerponten krijgen steun
Zie ook: Prachtig uitzicht IJssel live op Studio Rheden TV
Zie ook: Presentator Huub Stapel volgt de IJssel bij Rheden